Renk Terapisi

Renk Terapisi (Color Supertuning) Nedir ?

Sağlık matrisi olarak da adlandırılan evrensel harmonikleri kullanarak bir vücudun iyileşme sürecini tetiklemek için modern kuantum tepki teknolojisine dayanan yeni bir yaklaşımdır. Biyolojik çipimiz olan DNA’ mıza kaydedilebilecek farklı bilgileri taşır. Super tunes mikrotübüller bağ dokusu gibi farklı kanallardan vücudumuza nüfuz eder.

Color Supertuning Nasıl Çalışır ?

Super tunıng frekansları sesle ve 7 çakra ile ilgilidir.

Hastalıklar çevreden, gıda ve ilaçlardan, stresten, toksinlerle aşırı yüklenmelerden, asidik maddelerin birikmesinden: bakteri, parazit, virüs, mantar enfeksiyonundan kaynaklanan farklı nedenlerle oluşan “travmaların” sonucudur. Tüm bu faktörler, vücudumuzda ATP metabolizmasının çökmesine ve vücudumuzda bozukluklar ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Super tunıng bedenlerimizi bu sağlıklı frekanslara geri bağlama veya uyumlama yöntemidir ve böylece hücrelerde ve psikosomatik düzeyde kendi kendini iyileştirme sürecini tetikler. Bu yöntem bütünsel ve ağrısız bir yöntemdir.

Yan Etkisi var mı?

Güvenli ve ağrısızdır. İnvaziv değildir. Bu sebeple herhangi bir yan etkisi veya riski yoktur.

Kullanıldığı Alanlar

 • Herhangi bir dejeneratif ve ateşli kronik hastalık
 • Tüm ağrı problemlerinde
 • Kan dolaşımını iyileştirerek sağlıklı kan basıncı sağlayabilir
 • Enfeksiyon ve apseler
 • Stres, kaygı ve depresyon
 • Uykusuzluk ve zihinsel problemler
 • Cinsel sorunlar ve infertilite
 • Migren
 • Detoksifikasyon
 • Denge hassasiyeti
 • Psikosomatik sorunlar
 • Alerji, astım, gıda hassasiyeti
 • Kanser
 • Sigara bırakma
 • Multıpl skleroz
 • Zayıflama

Vücudumuz boyunca belli bölgelerde farklı “enerji çarkları” çalışır. Bazen “çakra tıkanması” “çakra kapanması” gibi tanımlarda duysak da çakralar tıkanmaz ya da kapanmaz. Ancak belli sebeplerden dolayı çakralarımızda dengesizlikler yaşanabilir. Bunu “enerji çarklarımızın bozulması” olarak ifade edebiliriz. Söz konusu bozulmalar karşılaştığımız bazı problemler ile kendilerini gösterirler. Çakralar yetersiz çalışıyor olabileceği gibi, fazla çalışıyor da olabilir. Her iki durum çakranın doğru çalışması anlamına gelmektedir.

Temelde 7 çakramız bulunur. Bu çakralardan her birinin görevi farklıdır ve her biri ayrı renk ile temsil edilir.

2.Sakral Çakra

Sakral çakra, alt karın bölgenizin kasıklara doğru olan bölümünde yer alır. Üreme problemleri, yeni şeyler üretme konusunda sıkıntılar, kararsızlık, bir işten diğer işe geçme, hayatın sorumluluklarını dengeleyememe, cinsel isteksizlik, menstural döngülerde sorunlar, böbrek safra problemleri bu çakrada sorun olduğunu gösterir. Bu durumda sarı renk kullanmak daha iyi olabilir.

Hayat zevklerine bağımlılık, sürekli alışveriş yapma isteği, cinsel dürtülerle hareket etme gibi sıkıntılar yaşanıyorsa bu çakranın fazla aktif olduğunu gösterir. Bu durumda sarı rengi daha az kullanmak gerekir.

1.Kök Çakra

Kök çakra, omurga tabanınızdaki kuyruk sokumunuzda bulunur. Bir işe başlamada zorluk yaşanıyorsa, kendinizi sürekli hareketsiz ve tembel hissediyorsanız, genellikle “acaba hata mı yapıyorum?” diye sorguluyorsanız bu çakra az çalışıyor olabilir. Fikirlerinin arkasında duramamak, sürekli onay alma ihtiyacı duymak da bu çakranın az çalıştığını gösterir. Bu durumda kırmızı renk kullanımı faydalı olacaktır.

Öfke, paraya aşırı düşkünlük, dinlenmeden çalışma isteği söz konusu ise bu çakra fazla çalışıyor olabilir. Bu durumda kırmızı rengi daha az kullanmak faydalı olacaktır.

5.Boğaz Çakrası

Boğazımızda bulunan bu çakranın dengesi bozulduğunda kendimizi ifade etmekte zorlanmak, üzüldüğümüz kırıldığımız gibi durumlarda ses çıkaramamak, net ve açık konuşamamak, ses kısıklığı ve boğaz ağrısı ile ilgili sıkıntılar varsa bu çakrada problem olduğuna işaret ediyor olabilir. Bu noktada mavi renkten yararlanmak faydalı olacaktır.

Boğaz çakrası aktif olduğu durumlarda ise sürekli konuşmak, kimseyi dinlememek, iletişim kurulan kişilerin sözlerini kesmek gibi davranışlar ortaya çıkar. Bu durumda maviden uzak durmak gerekir.

4.Kalp Çakrası

Kalp çakrası, göğüs merkezinde, kalbimizin tam üzerinde bulunur. Kalp çakrasının yetersiz çalıştığı durumlarda duyguları dışarı yansıtamama, merhamet ve şefkat gibi duygularda eksiklik, kıskançlık, kalp ile ilgili sağlık sorunları ortaya çıkar. Bu durumda yeşil rengi tercih etmek gerekir.

Duygularınız tarafından ele geçirildiğinizi hissediyorsanız, sadece duygularla hareket ediyor ve mantığı devre dışı bırakıyorsanız kalp çakranız fazla aktif çalışıyor olabilir. Böyle durumlarda yeşil renk kullanımında dikkatli olmak gerekir.

7.Taç Çakra

Taç çakra başımızın en üst kısmında yer alır. Hayattan keyif alamama, kendini manevi anlamda besleyememe, baş ağrısı, stres gibi sorunlar taç çakranın az çalıştığını gösteren belirtilerdendir. Mor renkten faydalanmak Taç çakrasını harekete geçirecektir.

Gerçeklik algısının yitirilmesi, fiziksel dünya ile bağının kopması, asosyallik bu çakranın aktif olduğunu gösterir. Bu durumda mor renkten uzak durmak gerekir.

6. Üçüncü Göz Çakrası

Alnımızın merkezinde, kaşlarımızın tam ortasındaki bölgede yer alır. Sezgileri doğru kullanamamak, ön görü sıkıntıları çekmek , manevi bağlantılarda zorlanmak, unutkanlık bu çakranın aktif olmaması ile ilgili olabilir. İndigo maviden yararlanmak üçüncü göz çakrasını harekete geçirecektir.

Sürekli sezgilerle hareket etmek ve sadece manevi olanı idrak etmeye çalışmak bu çakranın fazla aktif olmasından kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda indigo maviden uzak durmak gerekir.